Бивш нападател на Манчестър Юнайтед поведе Панатинайкос към победа срещу ПАОК (видео)

Панатинайкос изигра много силен мач в дербито срещу ПАОК от 22-ия кръг на гръцкото първенство и спечели с 2:0. Това беше пети пореден успех за "детелините", които са отборът в най-добра форма в шампионата. Във всеки от петте мача тимът не допусна гол във вратата си.

Головете за домакините отбелязаха бившият нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа и Анастасиос Хацигиованис в началото на второто полувреме. Преди опчивката попадение на панатинайкос беше отменено заради игра с ръка.Македа откри от дузпа в 49-ата минута, а в 56-ата Хацигиованис се измъкна от противниковата защита след дълъг пас от собствената половина и технично преодоля вратаря Живко Живкович. Гостите от Солун направиха много пропуски и записаха едва второ поражение през сезона.

Загубата попречи на ПАОК да се върне на върха в класирането, където е Олимпиакос. На трето място е АЕК, а Панатинайкос е четвърти.