Лудогорец загуби от Цървена звезда, Владо Стоянов спаси дузпа (видео)

Oтборът на Лудогорец допусна поражение с 0:1 от Цървена звезда в контролна среща, която се проведе на стадион "Регнум Кария" в Белек. Попадението за шампионите на Сърбия реализира Марко Гобелич (28). "Зелените" създадоха доста положения през втората част, но атакуващите играчи на тима пропуснаха да се разпишат. Много силно включване направи Владислав Стоянов, който се отличи с фантастични прояви, а в края на срещата спаси и дузпа.

Старши треньорът на "орлите" Павел Върба направи доста промени в стартовия състав. На вратата започна Пламен Илиев, а пред него бяха Манолев, Терзиев, Форстър и Сисиньо. В центъра на терена бяха разположени Баджи, Марселиньо и новото попълнение Каули. В атака действаха Чибота, Бакалов и Якуб Шверчок.

Срещата започна в добро темпо, а в 10-ата минута Мавис Чибота направи самостоятелна акция и бе фаулиран отляво, но крилото продължи и след това не успя да намери Димо Бакалов, който бе на отлична позиция.

В 17-ата минута Пламен Илиев улови удар с глава на Дегенек. В 28-ата минута "червените" стигнаха до първия гол. Защитата на "орлите" не успя да изчисти кълбото след остро центриране отляво. Топката стигна до крайния бранител на сърбите Марко Гобелич, който веднага подаде към Петрович. Той стреля, при което Пламен Илиев отрази шута, но при добавката Гобелич не сбърка.

Малко по-късно Николич се опита да се разпише от фаул, но стражът на "зелените" улови без никакъв проблем.

На почивката Павел Върба направи доста промени. На терена през вторите 45 минути се появиха Владо Стоянов, Икоко, Моци, Таута и Анисе.

В 53-ата минута Мавис Чибота стреля директно от фаул, но опитът на крилото на Лудогорец се отби в страничния стълб.

Секунди по-късно Чибота намери добре Шверчок в наказателното поле. Полският стрелец шутира, но Милан Борян изби, а при добавката удар на Чибота бе майсторски блокиран.

В 61-ата минута Върба включи в игра Вандерсон, Жоржиньо, Кешерю и Светослав Дяков. В 74-ата минута Дан Битон също се появи на терена.

В 77-ата минута Лудогорец бе изключително близо до изравняването на резултата. Вандерсон и Кешерю комбинираха отлично, след което бразилското крило подаде по земя към Битон, който от няколко метра стреля слабо, а бранител на Звезда изчисти кълбото от голлинията.

В 80-ата минута Петрович шутира от далечна дистанция, но Владо Стоянов се намеси по феноменален начин и изби в ъглов удар.

Пет минути по-късно Георги Терзиев направи дузпа, след като фаулира Велко Симич. Зад топката застана Павков, но Владислав Стоянов отново показа голямата си класа, избивайки силния шут по земя на тарана на сърбите. Това бе и последната интересна ситуация в поредната контрола за Лудогорец в Турция.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1