Лудогорец с втора поредна загуба в Турция, пак не вкара гол (видео)

Лудогорец загуби с 0:1 от руския Ахмат в поредната си контрола в Турция. Единственото попадение вкара Понте в 86-ата минута.

Това бе второ поредно поражение за българския шампион, който преди няколко дни загуби със същия резултат и от сръбския гранд Цървена звезда.

В днешния двубой разградчани бяха по-добрият тим, но отново, както и в предишните срещи, пропуснаха няколко положения. Към края на мача орлите започнаха да се пропукват и в отбрана, което доведе до загубата.

Иначе първият точен шут днес отиде на сметката на руснаците. Роши стреля в 5-ата минута, но Стоянов без проблем улови.

Българският шампион отговори подобаващо в 10-ата минута, когато Бакалов получи топката отдясно, влезе навътре в наказателното поле на Ахмат, финтира защитник и стреля фалцово с левия крак, но в напречната греда.

В 17-ата минута и Шверчок имаше много добър шанс да отбележи, тъй като се озова сам срещу вратаря леко под ъгъл, но изстрелът му излезе в аут. Пет минути по-късно Бакалов и Икоко разиграха добре отдясно, последва центриране на десния бек към Чибота, който шутира по земя, но Городов спаси.

В 35-ата минута Шверчок овладя пред наказателното поле на руснаците, завъртя се на 90 градуса и стреля мощно с десния крак, но Городов отново се представи блестящо и изби в корнер. Само 180 секунди по-късно българският тим създаде нова възможност. Тауата центрира опасно, бранител на Ахмат изби в краката на Каули, който шутира, но Городов изби.

Към края на първото полувреме Икоко получи контузия и бе заменен от Станислав Манолев.

Втората част започна като първата - с натиск на разградчани. В 56-ата минута първо Чибота, а после и Каули обстрелваха вратата на портивника, но стражът на руснаците първо изби, а  след това шутът на най-новото попълнение на Лудогорец профуча покрай дясната греда. Секунди по-късно и Моци стреля, но вратарят на Ахмат отново спаси.

Постепенно натискът на орлите намаля и към края на срещата Ахмат взе инициативата, успя да създаде две положения и превърна едното в гол.

В 76-ата минута Ахмат пропусна отлична възможност да поведе, след като Раванели излезе фронтално срещу Стоянов, но стражът на орлите спаси с крак изстрела на халфа.

Десет минути по-късно отбраната на Лудогорец отново се пропука и този път фатално. Роши получи пас зад гърба на Тауата и подаде по земя към непокрития Понсе, а за венецуелеца не бе трудно да вкара с удар в долния десен ъгъл за крайното 1:0.

Утре Лудогорец ще изиграе последната си контрола в Турция, която е срещу Слован (Братислава).

ЛУДОГОРЕЦ - АХМАТ 0:1