Берое разби Перун за 52 минути

Волейболистките на Берое (Стара Загора) се поздравиха с 6-а победа в НВЛ-жени, след като победиха безапелационно Перун (Варна) с 3:0 (25:9, 25:3, 25:14) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер в зала "Иван Вазов" в Града на липите само за 52 минути игра.

Момичетата на Петър Дочев са 4-и във временното класиране с 21 точки след 6 победи и 6 загуби. Перун продължава да е без победа до момента. В следващия кръг Берое играе срещу ЦСКА в петък (7 февруари). Следващият мач на варненки пък е чак на 21 февруари (петък) от 11-ия кръг срещу "червените".

Домакините от Берое доминираха изцяло в срещата, като във втората част даже поведоха с 14:0. Старозагорки дадоха на съперничките си само 3 точки и продължиха убедителното си представяне и до края.

Най-полезна за Берое бе Ваня Върбанова с 16 точки (1 ас и 63% ефективност в атака), а Дани Найденова добави 13 точки (1 ас и 92% ефективност в атака) за победата. За Перун Вероника Иванова завърши с едва 4 точки.