Казанлък с експресна победа над Перун

Волейболистките на Казанлък Волей записаха пета победа в НВЛ-жени, след като надиграха категорично Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:17, 25:14) в изтеглен мач от 10-ия кръг.

Така момичетата на Борислав Крачанов прекъснаха негативната си серия от 4 поредни загуби в предходните кръгове. "Розите" заемат 5-ото място в таблицата с 13 точки след 5 победи и 7 загуби, докато Перун продължава да е без успех до момента. Утре (31 януари) Перун гостува Берое (Стара Загора), а Казанлък ще е гост на шампиона Марица (Пловдив) в събота (1 февруари) в срещи от редовния 9-и кръг.

Казанлъчанки доминираха през целия мач. В началото на втората част все пак позволиха на Перун да се доближи на точка от тях, но след това отново взеха аванс и я спечелиха безпроблемно с 25:17. Третия гейм стартира ударно за тима, воден от Борислав Крачанов, като поведе с 6:0. В следващите минути разликата се увеличаваше и в крайна сметка "розите" спечелиха чисто след 25:14 и 3:0.

Най-полезни за Казанлък бяха Селин Салим и Патрисия Йончева с по 10 точки за победата. За тима на Перун Михаела Иванова пък завърши с 9 точки.