Унгария победи Исландия и си осигури последното свободно място във втората фаза на ЕП

Унгария победи Исландия с 24:18 (9:12) и си осигури последното свободно място във втората фаза на Европейското първенство по хандбал за мъже. С успеха възпитаниците на Ищван Гуляш спечелиха първото място в група "Е" с 5 точки.

Исландците, които вече си бяха гарантирали класиране напред с две победи в първите си два мача, започнаха силно и малко преди почивката водеха с 12:7. В началото на втората част авансът на островитяните беше 14:10, но постепенно унгарците започнаха да стопяват пасива и след 17:17 направиха серия от 8:1 гола, за да стигнат до крайната победа.

Дания остана на трето място в групата с 3 точки, след като надделя над Русия с 31:28 (12:15) също с обрат след почивката. Тимът на "Сборная" остана последен без актив. Така в група 1 на втората фаза продължават световният вицешампион Норвегия, Португалия, Швеция, Словения, Исландия и Унгария.

В група 2 на основната фаза пък ще играят защитаващият титлата си Испания, Хърватия, Германия, Беларус, Австрия и Чехия. Европейският шампион ще получи квота за Олимпиадата в Токио 2020, а класиралите се на второ и трето място ще участват на квалификационния олимпийски турнир от 17 до 19 април.