Неймар над всички в голово шоу на "Парк де Пренс", но ПСЖ не спечели

Монако прекъсна серията от 6 поредни победи на Пари Сен Жермен в Лига 1. Двата тима сътвориха запомнящ се мач на "Парк де Пренс", който не излъчи победител - 3:3. Неймар вкара два от головете за ПСЖ, но и те не бяха достатъчни за победата. Монако демонстрира, че не се страхува от звездите на домакините и си тръгна с ценна точка, а при малко повече късмет, можеше дори да измъкне победата.

ПСЖ остава лидер в класирането, с аванс от 5 точки пред Марсилия. Монако пък се изкачи на осмата позиция с 29 точки, колкото имат още Лион и Анже.

Томас Тухел пусна едновременно всичките си звезди в атака - Неймар, Килиан Мбапе, Мауро Икарди и Анхел Ди Мария. На вратата се завърна Кейлор Навас, а в центъра на защитата мястото си зае Тиаго Силва. Двамата не играха при разгромния успех с 6:1 над Сент Етиен за Купата на Лигата.

Нападателното трио на Монако също беше впечатляващо - Балде Кейта, Уисам Бен Йедер и Желсон Мартинш. "Монегаските" бяха в добра серия преди този мач, но пък при последните си две визити на "Парк де Пренс" допуснаха общо 10 гола.Началото и тази вечер не беше оптимистично. Още в 3-ата минута Марко Верати пусна пас над защитата за Неймар, който имаше достатъчно време да прецени къде да стреля. Бразилецът заби топката до гредата и ПСЖ поведе, но гостите реагираха много бързо. Комбинация между Сеск Фабрегас и Бен Йедер създаде напрежение в наказателното поле на парижани, Навас се намеси, но от това се възползва Желсон Мартинш и от няколко метра се разписа на празна врата.

В 13-ата минута "монегаските" направиха пълен обрат. Бен Йедер получи пас от Кейта, финтира защитник и простреля Кейлор Навас. Неочакваният развой доведе до бурни атаки към вратата на Бенжамен Лекомт. Стражът спаси опасен удар на Мбапе, но в 24-ата минута Фоде Бало-Туре имаше малшанса да си вкара автогол. Той се оказа на най-неподходящото място след удар на Неймар и топката рикошира в крака му, след което влезе във вратата - 2:2.Срещата продължи да е изключително вълнуваща и положенията следваха едно след друго. В 31-ата минута Фабрегас центрира към Камил Глик и полякът нацели гредата. В 41-ата минута Мбапе беше фаулиран в наказателното поле и Неймар не сбърка от бялата точка, давайки нов аванс на ПСЖ.

В добавеното време на първата част първо Мбапе пропусна от чиста позиция, а след това Александър Головин не успя да накаже грешка в защитата на домакините и да направи резултата 3:3.Съперниците не мислеха много за защитата и през второто полувреме. В 54-ата минута Ди Мария проби и комбинира с Неймар, но той шутира в обсега на Лекомт и сптражът на Монако спаси. В 57-ата Головин се оказа непокрит в близост до вратата, но предпочете да подаде на Кейта. Ударът на сенегалеца беше блокиран и Кейлор Навас спокойно улови.

Наставникът на Монако Роберт Морено пусна още един нападател в лицето на Слимани и този ход му донесе успех. В 70-ата минута именно алжирецът се възползва от щастлив рикошет след хубава акция на Мартинш и преодоля Навас за 3:3.

Естествено, ПСЖ веднага притисна гостите в тяхната половина, но Мбапе и Неймар не можеха да стигнат до точен завършващ удар. В 85-ата минута Маркиньос пропусна да накаже грешка на Лакомт, а след това Слимани можеше да се превърне в герой за Монако, но пропусна. В заключителните секунди шанс се откри и пред резервата на ПСЖ Единсон Кавани, но Монако оцеля и за девети пореден път започна календарната година без загуба.

Парижани не бяха инкасирали 3 гола в домакински мач в първенството от 2010 година, когато отстъпиха на Оксер с 2:3.