Германия на един гейм от полуфиналите на олимпийската квалификация (видео + снимки)

Домакините на европейската олимпийска квалификация за мъже от Германия се класираха почти сигурно за полуфиналите на турнира. Бундестимът надигра категорично Белгия с 3:0 (25:18, 25:23, 26:24) във втория си мач от Група А на квалификацията, игран тази вечер пред малко над 2500 зрители в емблематичната "Макс Шмелинг Хале" в Берлин.

Така играчите на Андреа Джани са начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки и са почти сигурни полуфиналисти на олимпийската квалификация, като им трябва само още един спечелен гейм. От друга страна Белгия е на последното място без победа до момента, с което загуби каквито и да е шансове за продължаване напред. Утре (7 януари) Германия ще играе срещу европейския вицешампион Словения в може би в директен сблъсък за първото място в групата. Срещата е отново от 21,10 часа българско време. Преди това от 18,00 часа пък "червените дяволи" ще излязат срещу Чехия.

Нов много силен мач за Германия изигра диагоналът Георг Гроцер, който заби страхотните 22 точки (3 блока, 2 аса и 59% ефективност в атака) за победата. Маркус Бьоме пък добави още 13 точки (1 блок, 1 ас и 92% ефективност в атака) за успеха.

За белгийците единствен капитанът Сам Деруу игра на ниво и приключи с 19 точки (2 блока, 1 ас, 57% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане).

БЕЛГИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:3 (18:25, 23:25, 24:26)
БЕЛГИЯ: Стийн Д'Хулст 2, Йолан Кокс 5, Сам Деруу 19, Томас Русо 2, Арно Ван Де Велде 6, Пиетер Верхеес 1 - Йеле Рибенс-либеро (Хендрик Тюрлинкс 2, Игор Гробелний, Вуут Д'Хеер, Кевин Клинкенберг 2, Луи Щоер-либеро)
Старши треньор: ДОМИНИК БЕЙЕНС
ГЕРМАНИЯ: Лукаш Кампа 1, Георг Гроцер 22, Кристиян Фром 10, Денис Калиберда 10, Тобиас Крик 8, Маркус Бьоме 13 - Маркус Щоервалд-либеро (Рубен Шот, Мориц Райхерт, Симон Хирш 1, Мориц Карлицек, Юлиян Ценгер-либеро)
Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ.

Снимки: CEV.EU