Без изненади в Купата на Франция днес

Всички елитни тимове от днешните мачове от 1/32-финалите на Купата на Франция продължиха за следващата фаза на турнира.

За Марсилия беше най-трудно да продължи напред. Вторият в Лига 1 излезе с голяма част от обичайните си титуляри, но въпреки това надви четвъртодивизионния Трелисак едва след изпълнение на дузпи, след като в редовното време и продълженията мачът завърши 1:1. Аматьорите поведоха чрез Абдулай Диаби още в 1-ата минута, докато за елитния отбор точен беше Димитри Пайе в 20-ата минута.

Сент Етиен нямаше проблеми и победи с 3:0 при гостуването си на третодивизонния Бастия Борго. Лил също спечели своята визита на петодивизионния Раон Л’Eтап, но с 3:2. Анжи надви Диеп с 3:1 като гост, докато на свой терен Ница надделя с 2:0 над четвъртодивизионния Фрежус Сан Рафаел. Монпелие победи с минималното 1:0 при визитата си на петодивизионния Реймс Сент Ан, докато Дижон взе с 2:1 гостуването си на втородивизионния Валансиен. Така остана само да се изиграе мача между шестодивизионния Лина Монлери и френския шампион Пари Сен Жермен, който е по-късно тази вечер.