Неман спря устрема на Торпедо (видео)

Неман (Гродно) беше в зоната на застрашените от изпадане преди двубоя срещу Торпедо (Жодино) и малцина оакваха домакините да постигнат победа. Футболистите на Игор Ковалевич обаче направиха обрат и се наложиха с 3:1, като по този начин попречиха на Торпедо да се доближи до лидера БАТЕ Борисов.

Срещата започна по-добре за гостите от Жодино и в 10-ата минута Дмитрий Юсов откри резултата. Неман изравни в края на полувремето чрез Глеб Расадкин, който се разписа с глава. Валерий Жуковский реализира дузпа в 70-ата минута, а малко преди изтичането на редовното време Зоран Марушич оформи успеха на домакините.

Неман събра 11 точки и се изкачи на 11-а позиция в таблицата, а Торпедо дели второто място с Енергетик-БГУ.  Двата тима имат по 18 точки - с 4 по-малко от БАТЕ.