Динамо (Минск) се измъкна от дъното (видео)

Динамо (Минск) победи с 1:0 гостуващия Ислоч в среща от 9-ия кръг на беларуското първенство. Динамовци имаха сериозно надмощие през целия мач, но отбелязаха само един гол, дело на Иван Бахар в 59-ата минута. Четвърт час по-късно Едгар Олехнович остави домакините с човек по-малко но въпреки това футболистите на Ислоч не нанесоха нито един точен удар във вратата, пазена от Максим Плотников.

Успехът е 4-ти за Динамо през сезона, но отборът на Леонид Кучук има и 5 загуби. В класирането тимът от Минск се изкачи на 9-о място с актив от 12 точки.

В друга среща днес Рух (Брест) и Смолевичи направиха нулево равенство. Благодарение на спечелената точка Смолевичи остави Белшина на дъното в подреждането.