Обрат доближи Спартак на две точки от зона Европа

Спартак (Москва) се доближи на две точки от шестото място, което дава право на участие в Лига Европа, след като победи с 3:1 като гост Оренбург  в двубой от 22-рия кръг на руската Премиер Лига. Домакините поведоха след гол на Джоел Фамейе в 17-ата минута. Расказов не успя да изчисти добре топката с глава след ъглов удар пред вратата на Спартак. Радаков върна топката в малкото наказателно поле, където ганаецът подложи глава и с удар отблизо откри резултата. В самия край на първото полувреме Есекиел Понсе изравни резултата, след като бе оставен от три-четири метра да прати топката във вратата. Джордан Ларсон направи пълен обрат след хубав изстрел от границата на наказателното поле в 72-рата минута. В добавеното време Резиуан Мирзов оформи крайния резултат, след като завърши хладнокръвно контраатака на гостите.

Наставникът на Спартак Доменико Тедеско получи жълт заради реплики към главния съдия. Това бе негово четвърто подобно предупреждение през този сезон и поради тази причина той няма да води отбора в гостуването на Арсенал Тула в следващия кръг.

Спартак се изкачи на осмо място във временното класиране, докато Оренбърг е 11-и. Разликата между двата тима вече е пет точки.