Пестелива победа вкара Реал Сосиедад в топ 4 (видео)

Реал Сосиедад вече се намира в зона “Шампионска лига”, след като записа успех с 2:1 над Ейбар като гост в отложен мач от 24-ия кръг на Ла Лига. По този начин тимът задмина Атлетико Мадрид и Хетафе и вече е четвърти - само на точка зад третия Севиля.

Срещата на “Ипуруа” трябваше да се състои преди месец, но тогава не се игра заради силно замърсен въздух, причинен от запалило се сметище край баския град.

Тази вечер Сосиедад се наложи по крайно пестелив начин със само два удара в очертанията на вратата - и двата голови. Домакините намалиха за 1:2 в 90-ата минута, а по-рано през срещата пропуснаха дузпа.

Общо три бяха наказателните удари в срещата, всичките дадени за игра с ръце. В 16-ата Микел Оярсабал реализира първия и изведе гостите напред.

В 29-ата и Ейбар си спечели дузпа, но вратарят Алекс Ремиро спаси шута на Фабиан Ореяна.

Реал Сосиедад удвои аванса си в 75-ата след точен изстрел на получилия шанс да води атаката Вилиан Жозе.

Интригата се завърна в самия край, след като в 90-ата реферът отново посочи бялата точка пред вратата на гостите. Този път Шарлис не сгреши, но голът се оказа недостатъчен и Ейбар загуби. Така домакините остават на 2 точки от зоната на изпадащите, а в следващия кръг му предстои гостуване на Реал Мадрид.