Атлетик Билбао оформи изцяло баския финал за Купата на Испания

Атлетик Билбао се класира за финала на турнира за Купата на Испания, където ще се изправи срещу друг отбор от страната на баските - Реал Сосиедад.
Тимът от Билбао беше спечелил първия мач у дома срещу Граната с 1:0 и на реванша на "Лос Карменес" потрепери преди да си осигури класирането. След нулево равенство в първите 45 минути, домакините от Гранада излязоха много мотивирани след почивката. В 48-ата минута Дарвин Мачис центрира в наказателното поле, където Карлос Фернандес засече топката с глава във вратата за 1:0.
В 76-ата минута Мачис отново влезе в ролята на асистент. Той центрира от корнер и от отблизо топката във вратата вкара Херман Санчес. Така Гранада докосна класирането на финала, но това трая само пет минути, тъй като Юри Берчиче намали. Резултатът се запази до края и така благодарение на правилото за гол на чужд терен напред продължи Атлетик Билбао.
Така на финала на "Ла Картуха" в Севиля ще видим изцяло баско дерби, след като Реал Сосиедад отстрани сензацията Мирандес с 2:1 и 1:0. Атлетик Билбао е печелил 24 пъти Купата, а още 14 пъти е играл във финала.