Лоик Реми зарадва Лил в дербито с Лион

Отборът на Лил постигна ценна побда с 1:0 в дербито с Лион от 28-ия кръг на Лига 1. Героят на вечерна на “Стад Пиер Муроа” бе ветеранът Лоик Реми, който донесе успеха на своя тим, вкарвайки победния гол в 33-ата минута.

Лил бе по-активният отбор в началото на мача. Първо в 9-ата минута Джонатан Иконе финтира двама защитници и стреля, но покрай вратата. Десет минути след това изстрел от фаул на Реми профуча над напречната греда.

В 33-ата минута  домакините стигнаха и до откриване на резултата. Жонатан Бамба почти от аутлинията върна към Лоик Реми, който без забавяне прати кълбото в мрежата за 1:0.

В самия край на полувремето Лион имаше шанс да се върне в мача, но Карл Токо-Екамби от добра позиция шутира над вратата.

В началото на второто полувреме обаче Реми пропусна поредна възможност в мача, като и този път ударът му бе над напречната греда.

До края на двубоя обаче играта стана по-постна и положенията пред двете врати липсваха. Това обаче устройваше Лил, който прибави три точки в актива си и вече има 49, като държи 4-ото място в таблицата. Лион пък изглежда окончателно се прости с надеждите да се добере до топ 3 и остава на 7-ата позиция с 40 точки.