Петър Петров спечели пет точки в Нидерландия

Петър Петров (България, VRT Nordpesca Holland KTM) спечели пет точки от втория кръг на световния шампионат по мотокрос в клас MXGP, на който домакин бе Нидерландия. Българинът не успя да завърши първия старт в изключително тежките условия във Фалкенсвард, предизвикани от проливните дъждове, но той започна много добре втория манш. Петров се изкачи до 12-о място още в края на първата обиколка и загуби само четири позиции до карирания флаг. Той финишира на една обиколка зад Джефри Херлингс (Нидерландия, Red Bull KTM), който спечели и домашното си Гран при.

Херлингс и Тим Гайзер (Словения, HRC Honda) си размениха по едно състезание и в крайна сметка завършиха с по 47 точки, което обаче остави представителя на домакините начело на подиума заради по-добрия втори манш. Така той остана с девет точки пред словенеца в класирането. Трети на подиума се качи Арминас Ясиконис (Литва, Rockstar Energy Husqvarna), който завърши и двата манша на тази позиция.

Том Виал (Франция, Red Bull KTM) спечели МХ2 с 47 точки и седем пред Максим Рено (Франция, SM Action Yamaha). Трети с още точка назад завърши Яго Херц (Белгия, Monster Energy Yamaha Factory).