Равенство на "Сиутат де Валенсия"

Отборите на Леванте и Гранада направиха 1:1 в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Роджър Марти (11) и Дарвин Мачис (60) реализираха на “Сиутат де Валенсия”. И двата тима остават в средата на класирането.

В 11-ата минута Хосе Моралес подаде ниска топка към далечната греда, където Роджър Марти засече отблизо за 1:0. Това беше 11-о попадение за Марти в Ла Лига от началото на сезона. В добавеното време на първата част стражът на валенсианци Айтор Фернандес направи двойно спасяване.
Второто полувреме започна с голяма грешка на вратаря на гостите Руи Силва, но Ел Команданте не успя да се възползва и стреля над гредата. В 60-ата гостите от “Лос Карменес” изравниха. Карлос Фернандес изведе Мачис фронтално срещу вратаря и Мачис отбеляза за 1:1. В 88-ата Айтор се справи и запази равенството с хубаво спасяване след удар на Роберто Солдадо.