100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Резервите на Арсенал изпълниха задачата срещу Портсмут за ФА Къп (видео)

Арсенал не срещна особени трудности в гостуването си на Портсмут от 1/8-финала в турнира ФА Къп. Макар да играха с основно с резервите си в този мач, “Артилеристите” изпълниха поставената задача и постигнаха победа с 2:0 на “Фратън Парк”, за да си осигурят място в следващата фаза. Сократис Папастатопулос в 45-ата и Едуард Нкетиа в 51-ата минута отбелязаха двата гола за лондончани, които станаха първият сигурен четвъртфиналист в турнира.

В началото мачът започна в по-спокойно темпо, но постепенно двата тима започнаха да търсят гола. В 27-ата минута хубаво центриране отляво стигна до Гарет Еванс, чийто изстрел с глава обаче бе твърде разочароващ.

Арсенал отговори с шанс пред Габриел Мартинели, който получи чудесно центриране от Рийс Нелсън, но отблизо не успя да намери очертанията на вратата.

Домакините имаха нова възможност две минути след това, като този път Рос Макрори се озова на добра позиция но и той стреля неточно с глава.

В добавеното време на първата част гостите нанесоха своя удар. При едно разиграване след корнер топката бе центрирана остро в наказателното поле, където Сократис от движение стреля във вратата за 0:1.

В началото на втората част Арсенал стигна и до втори гол. Рийс Нелсън проби отдясно и центрира за Нкетиа, който овладя и отблизо успя да вкара за 0:2.

Веднага след това лондончани бяха близо до трети гол, като Мартинели центрира за Джоузеф Уилок, който обаче стреля неточно с глава.

В 73-ата минута домакините отправиха първия си точен удар в мача, като Ронан Къртис отправи коварен диагонален шут, но в ръцете на вратаря Емилиано Мартинес.

В 77-ата минута Букайо Сака направи хубав пробив отляво, освободи си пространство и стреля опасно, но вратарят спаси.

Портсмут създаде една от последните си възможности в 82-ата минута, когато една лошо изчистена топка попадна в Анди Кенън, но той не успя да отправи голов удар.

В крайна сметка Арсенал удържа комфортна победа и вече е на 1/4-финала в турнира.