Нюкасъл на четвъртфинал, Шефилд Юнайтед продължи след продължения

Нюкасъл не бе вкарал гол в последните си четири мача в първенството, но днес отбеляза три попадения при гостуването на втородивизионния Уест Бромич. "Свраките" спечелиха с 3:2 и се класираха за четвъртфиналите в Купата на Англия.

Два гола преди почивката отбеляза Мигел Алмирон, а в началото на второто полувреме взетият под наем от Интер Валентино Лазаро направи резултата 0:3. Лидерът в Чемпиъншип заигра по-силно след 57-ата минута, когато на терена се появи Филип Кровинович. Бартли удари греда, а Мат Филипс върна едно попадение.

Тимът на Стив Брус се дръпна назад да пази резултата, което доведе до нервен край на мача. Зохоре се разписа в допълнителното време на втората част, но вече бе твърде късно да се търси изравняване.

Шефилд Юнайтед имаше нужда от продължения срещу 16-ия в Чемпиъншип Рединг. Попадение на влезлия като резерва Били Шарп в 105-ата минута донесе успеха на тима от Висшата лига, който спечели с 2:1. Той се разписа след удар с глава, а по този начин падна и първият гол в мача, дело на Дейвид Макголдрик след 90 секунди игра. Рединг изравни малко преди почивката от дузпа, реализирана от Георге Пушкаш.

УЕСТ БРОМИЧ - НЮКАСЪЛ 2:3

0:1 - Алмирон (33)

0:2 - Алмирон (45)

0:3 - Лазаро (47)

1:3 - Филипс (74)

2:3 - Зохоре (93)