Левски с чист успех срещу Нефтохимик в дербито на efbet Супер Волей

Шампионите и носители на Суперкупата на България Левски София записаха втори категоричен успех в efbet Супер Волей.

Воденият от Николай Желязков тим надигра Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) в среща от втори кръг на efbet Супер Волей, изиграна в зала "Левски София" пред 235 зрители.

Пирин излъга Локомотив Авиа след 5-геймова драма в Пловдив

"Сините" са лидер във временното класиране с 6 точки (2 победи), като измести Дея спорт (Бургас) от първото място. Нефтохимик пък е 7-и с 3 точки (1 победа, 1 загуба).

Черно море с измъчена първа победа в efbet Супер Волей

В следващия кръг Левски среща Дунав в Русе, на 29 октомври (вторник) от 19:00 часа. Бургазлии се изправят срещу ЦСКА, ден по-късно.

17-годишният Николай Николаев започна двубоя като титуляр, след като кубинецът Ливан Осориа бе получил контузия преди мача.

Двубоят Левски - Нефтохимик стартира равностойно. Бургадзлии поведоха с 4:2, но Левски изравни при 4:4 след пайп на Тодор Скримов. Ас на Рафал Фарина изведе Нефтохимик напред със 7:4. Втори пореден ас на Рафал Фарина и 8:4. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Атака в центъра на Николай Николаев и 5:8. Тодор Скримов атакува успешно за 8:10. Венислав Антов атакува мощно за 9:10. Пайп на Аксел Трухчив даде 2 точки преднина за бургазлии. Светослав Гоцев атакува остра топка в центъра за 10:11. Ас на Светослав Гоцев и равенство при 12:12. Стоил Палев насочи феноменална топка към Венислав Антов и 15:13. Първият съдия Симеон Иванов даде червен картон на Красимир Георгиев за активен протест срещу съдийско решение, което доведе до още една точка за "сините" - 16:13. Мощна атака във втория метър на Николай Николаев в центъра - 18:14.

Франсоа Рибейрол замени Розалин Пенчев. Ас на Владимир Гърков - 19:14. Иван Станев взе второто си прекъсване за Нефтохимик в първата част. Втори пореден ас на Владимир Гърков - 20:14. Блокаут на Тодор Скримов - 23:17. Мощна атака на Тодор Скримов изведе "сините" до геймбол при 24:18. Атака на Рафал Фарина - 20:24. Венисла Антов атакува мощно и Левски спечели първата част с 25:20.

Втората част отново започна равностойно. Нефтохимик, за който в игра се върна Розалин Пенчев, поведе с 6:4. Тодор Скримов изравни резултата до 6:6. Ас на Владимир Гърков и Левски поведе със 7:6. Отлична комбинация Стоил Палев - Владимир Гърков и 8:7. Блокада на Светослав Гоцев спря атака на Аксел Трухчев от зона 6 - 9:7. Нова блокада на Светослав Гоцев срещу атака на Красимир Георгиев - 10:7. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Блокаут на Тодор Скримов - 11:9. Ас на Тодор Скримов - 13:10. Стилиян Асенов се появи в игра на мястото на Добромир Димитров. Блестяща блокада на Светослав Гоцев спря атака на Аксел Трухчев - 15:10. Иван Станев взе второ прекъсване за бургазлии във втората част. ас на Светослав Гоцев - 17:11 за Левски. Ас на Аксел Трухчев и 13:17. Костадин Козелов замени Николай Николаев в състава на "сините". Венислав Антов атакува между двойната блокада за 19:15. Грешка при нареждането на "сините" донесе точка за гостите - 19:17. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Красимир Георгиев намали резултата до 1 точка при 18:19. Тодор Скримов атакува безкомпромисно над блокадата за 20:18.

Костадин Козелов се справи страхотно в защита и Светослав Гоцев с технично отиграване направи 21:18. Розалин Пенчев атакува втора топка за 19:21. Розалин Пенчев би сервис в мрежата - 22:19 за Левски. Венислав Антов атакува по правата и изведе "сините" до геймбол при 24:20. Рафал Фарина атакува успешно за 21:24. Николай Желязков взе второ прекъсване във втората част. Венислав Антов атакува с много сила и Левски спечели втората част с 25:21.

Стилиян Асенов остана разпределител на бургазлии и в началото на третата част Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 5:1 в началото на третата част след ас на Рафал Фарина. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Блокада на Стоил Палев спря атака на Аксел Трухчев за 3:5. нова блокада на Стоил Палев спря атака на Рафал Фарина и равенство при 5:5. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Франсоа Рибейрол замени Аксел Трухчев. Ас на Светослав Гоцев - 6:5. Владимир гърков атакува през тройна блокада за 7:5 за "сините". Блокада на Рафал Фарина и равенство при 7:7. Рафал Фарина атакува в аут и 10:8 за шампионите. Остра топка на Костадин Козелов в центъра и 11:9. Венислав Антов се справи с двойната блокада - 12:10. Мощна атака по правата на Венислав Антов - 13:11. Блокада на Владимир Гърков спря Рафал Фарина - 14:11. Стоян Димитров замени Рафал Фарина. Блокада на Светослав Гоцев спря атака на Франсоа Рибейрол за 15:11. Иван Станев взе прекъсване за бургазлии. Блокада на Владимир Гърков и 6 точки аванс за "сините" при 18:12. Иван Станев взе второ прекъсване в третата част. Франсоа Рибейрол атакува по блокадата за 13:19. Великолепен пайп на Тодор Скримов - 19:13. Блокада на Владимир Гърков спря атака на Стоян Димитров 20:13. Рафал Фарина се завърна в игра за Нефтохимик. Задържана топка на Розалин Пенчев и 23:18 за "сините". Ас на Розалин Пенчев - 20:23. Венислав Антов атакува над блокадата и мачбол за шампионите - 24:20. Мощна атака на Венислав Антов и Левски спечели третата част с 25:21 и мача с 3:0 гейма.

Венислав Антов заби 14 точки (61% ефективност в атака - +7) и бе избран за MVP.

Тодор Скримов добави 12 точки (2 аса, 1 блок, 56% ефективност ва така, 40% перфектно и 60% позитивно посрещане - +8).

Капитанът Светослава Гоцев се отличи с 11 точки (2 аса, 1 блок, 57% ефективност в атака - +11).

Владимир Гърков се отчете с 10 точки (3 аса, 3 блока, 27% ефективност в атака, 45% перфектно и 64% позитивно посрещане - -1).

Полският диагонал Рафал Фарина бе най-резултатен в мача с 16 точки (3 аса, 62% ефективност в атака - +7).

Розалин Пенчев добави още 10 точки (1 ас, 47% ефективност в атака, 14% перфектно и 43% позитивно посрещане - +3) за Нефтохимик.

Капитанът на бургазлии Аксел Трухчев не изигра най-добрия си двубой и завърши с едва 4 точки (1 ас, 18% ефективност в атака, 20% перфектно и 33% позитивно посрещане - -5).

ЛЕВСКИ СОФИЯ - НЕФТОХИМИК 2010 (2010) 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)ЛЕВСКИ: Стоил Палев 3, Венислав Антов 14, Тодор Скримов 12, Владимир Гърков 10, Николай Николаев 2, Светослав Гоцев 11 - Дамян Колев-либеро (Костадин Козелов 1)Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВНЕФТОХИМИК: Добромир Димитров 2, Рафал Фарина 16, Аксел Трухчев 4, Розалин Пенчев 10, Красимир Георгиев 5, Венцислав Рагин 5 - Владислав Иванов-либеро (Франсоа Рибейрол 1, Стилиян Асенов 1, Стоян Димитров)Старши треньор: ИВАН СТАНЕВСофияЗала "Левски София"Съдии: Симеон Иванов, Атанас ВърбановЗрители: 235.