Пирин излъга Локомотив Авиа след 5-геймова драма в Пловдив

Волейболистите на Пирин (Разлог) успяха да постигна първата си победа за новия сезон в efbet Супер Волей.

Воденият от Благовест Катранджиева излъга като гост след петгеймова драма Локомотив Авиа (Пловдив) с 3:2 (23:25, 25:21, 25:18, 17:25, 15:11) в мач от втория кръг на шампионата, игран тази вечер пред около 300 зрители в залата на ПУ "Паисий Хилендарски".

Така разложани са с 1 победа, 1 загуба и 2 точки във временното класиране. В следващия, 3-и, кръг Пирин ще е домакин на Черно море (Варна). Срещата е в сряда (30 октомври) от 18,00 часа.

Николай Къртев: Пълна зала с агитката на Локомотив ще е едно приятно изживяване

Локомотив също е с 1 победа и 1 загуба до момента, но е с 4 точки в актива си. В 3-ия кръг пловдивчани ще гостуват на носителя на Купата на България Дея спорт (Бургас). Двубоят е във вторник (29 октомври) от 18,00 часа.

Домакините от Локомотив започнаха по-концентрирано срещата и от самото начало на първия гейм взеха инициативата, за да отворят преднина от 10:4, която задържаха до 17:11. Постепенно гостите от Пирин подобриха играта си в защита и успяха да намалят пасива си до 20:22. Стигна се до 24:21 и след два пропуснати геймбола Локомотив все пак затвори частта в своя полза при 25:23. Вторият гейм бе изключително равностоен и вървеше точка за точка, но при 20:20 разложани направиха серия от три безответни точки и изравниха след 25:21.

Играчите на Благовест Катранджиев пренесоха импулса в играта си в третия гейм, в който показаха отлична игра на блокада и постепенно започнаха да трупат преднина, достигнала до 5 точки при 17:12. Това се оказа ключово и за крайния изход от гейма – 25:18 за Пирин. Ролите се размениха в четвъртата част, в която Локомотив наложи волята си и вкара мача в тайбрек след категоричното 25:17. В него обаче гостите от Пирин отново бяха по-концентрирани в ключовите моменти, за да стигнат до крайния успех след 15:11 и 3:2.

Най-полезен за Пирин стана Мариян Наков с 21 точки (2 блока, 2 аса и 39% ефективност в атака - +7) за победата. Капитанът Радослав Попов (2 блока, 1 ас, 35% ефективност в атака и 28% позитивно посрещане - +2) и Преслав Петков (4 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака - +12) добавиха по 14 точки за успеха.

За домакините от Локомотив унгарецът Кристоф Хорват също реализира 21 точки (4 блока, 2 аса, 39% ефективност в атака и 51% позитивно посрещане - +13). Николай Къртев се отчете с 16 точки (5 блока!, 2 аса и 56% ефективност в атака - +13), но и това не помогна за победа.

ЛОКОМОТИВ АВИА (ПЛОВДИВ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 2:3 (25:23, 21:25, 18:25, 25:17, 11:15)

ЛОКОМОТИВ: Дмитро Долгополов 3, Жулиен Георгиев 11, Кристоф Хорват 21, Иван Тасев 4, Николай Къртев 16, Ивайло Дамянов 10 - Валентин Пейчев-либеро (Кирил Колев 4, Златан Йорданов 2, Кристиян Киров 6, Антон Станчев 1)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

ПИРИН: Николай Манчев 2, Мариян Наков 21, Теодор Каменов 12, Радослав Попов 14, Преслав Петков 14, Мартин Кръстев 8 - Дафин Коцаков-либеро (Николай Стефанов 1)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ.

Снимки: НВЛ/Startphoto.bg