Колумбия разпиля Чили и се изравни на върха

Отборът на Колумбия разгроми тима на Чили с 4:0 в мач от 10-ия кръг на квалификациите за Мондиал 2026 в САЩ, Канада и Мексико в зона КОНМЕБОЛ. С успеха момчетата на Нестор Лоренцо се изравниха с лидера в класирането и актуален световен шампион Аржентина, който обаче все още не е изиграл мача си от кръга.

Освен от многото голове домакините могат да са доволни и от факта, че попаденията бяха отбелязани от четири различни голмайстори.

Давинсон Санчес откри резултата в 34-ата минута, а в добавеното време на първата част нападателят на руския Краснодар - Джон Кордоба се разписа, но попадението бе отменено след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR.

Скоро след почивката в 52-рата минута Луис Диас официално удвои преднината на своите, а головете, които оформиха разгрома паднаха в заключителните моменти от двубоя. Джон Дюран направи резултата класически в 82-рата минута, а в 3-тата минута на продължението Луис Синистера заби последния пирон в ковчега на съперника.

С успеха колумбийците се върнаха на победния път след като миналата седмица загубиха с 0:1 от Боливия.