Боливия нанесе първа загуба на Колумбия

Отборът на Боливия победи тима на Колумбия с минималното 1:0 в мач от квалификациите за Мондиал 2026 в зона КОНМЕБОЛ. Благодарение на успеха боливийците се изкачиха на пето място, на което ако завършат в генералното класиране ще си спечелят квота за световните футболни финали в САЩ, Канада и Мексико след две години.

Единственият гол в мача отбеляза Мигел Терсерос в 58-ата минута, като победителите изковаха истински подвиг, тъй като от средата на първото полувреме играеха с човек по-малко заради изгонването на Ектор Куеляр.

Иначе съперниците предложиха сравнително спортсменска игра, като на главния съдия Уилтън Сампайо му се наложи да покаже само два жълти картона - по един за играчи на двата отбора.