Красиво попадение раздели отборите на Казахстан и Словения

Словения надделя с 1:0 в гостуването си на Казахстан в мач от четвъртия кръг в Лигата на нациите. Единственото попадение бе дело на Ян Млакар (53’) през второто полувреме. Срещата започна равностойно и на не особено бързо темпо. В 17-ата минута домакините пропиляха най-добрата си възможност в срещата. Абат Аймбетов получи хубав пас на границата на наказателното поле, обърна се и с прецизен изстрел отправи топката по посока на вратата, но само за да види как тя среща горната греда. Няколко минути преди края на първата част пък гостите също пропуснаха добра ситуация. Те все пак излязоха напред в резултата в началото на втората част, когато Млакар реализира много красиво попадение с изстрел от границата на пеналта. Десетина минути по-късно пък звездата на тима Бенямин Шешко пропусна изгодна ситуация да удвои преднината на Словения. С този успех гостите се изкачиха до второто място в група 3 от Лига “B” със седем точки. Казахстан пък е на последното място с едва едно равенство и три поражения.