Почетино направи успешен старт начело на САЩ

Маурисио Почетино направи успешен дебют начело на националния отбор  на САЩ, който спечели с 2:0 като домакин срещу Панама в контролна среща. Бившият треньор на Челси бе назначен като селекционер на американците през миналия месец на мястото на Грег Берхалтер, който претърпя провал на Копа Америка.

Играчите на САЩ не започнаха добре и трудно намираха пространства в половината на панамците, като най-доброто положение бе пропиляно от Кристиан Пулишич. Нападателят получи топката в наказателното поле и стреля, но ударът бе блокиран от вратаря Орландо МоскераПулишич и неговите съотборници обаче влязоха в ритъм през втората част. Четири минути след началото той подаде на съотборника си в Милан Юнус Муса и халфът реализира дебютния си гол с националната фланелка за 1:0, а вратарят Мат Търнър съхрани крехкия аванс на САЩ със спасявания срещу Едгар Барсенас и Хосе Родригес. Резервата Рикардо Пепи пък се разписа в добавеното време на срещата за крайното 2:0 в полза на САЩ, чийто следващ мач е срещу Мексико в Гуадалахара във вторник.