Ради Маринова и Милано тръгнаха с победа в Италия след загубен гейм с 38:40

Националката Радостин Маринова и вицешампионът на Италия Нумия Веро Волей (Милано) започнаха новия сезон в местната Серия А1 с много труден обрат и победа. Момичетата на Стефано Лаварини успяха да се наложат като гости на Уош4грийн (Пинероло) след загубен първи гейм с 38:40 с крайното 3:1 (38:40, 25:20, 25:21, 25:20) в среща от 1-ия кръг на шампионата.

Във втория кръг Милано ще е домакин на Сми Рома Волей (Рим). Мачът е в събота (12 октомври) от 21,30 часа българско време.

Ради Маринова и Милано, не успяха да се преборят с Конеляно за Суперкупата на Италия

Ради Маринова се появи за кратко в игра във втората част като се отчете единствено с два опита за атака.

Най-полезна за Милано стана нидерландската националка Ника Даалдероп с 19 точки (2 блока, 1 ас, 33% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане - +10). Даалдероп бе обявена и за MVP на мача. Мириам Сила пък приключи с 16 точки (41% ефективност в атака и 59% позитивно посрещане - +5) за победата.

За домакините от Пинероло полякинята Малвина Смажек реализира 22 точки (2 блока, 1 ас и 32% ефективност в атака - +13), а опитната Индре Сорокайте завърши с 19 точки (3 блока, 1 ас, 43% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане - +4), но и това не помогна за успех.

Снимки: legavolleyfemminile.it