Илиян Радулов започна с убедителна победа в Сарагоса

Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл в испанския град Сарагоса с награден фонд 25 хиляди евро.

19-годишният българин победи със 7:5, 6:0 Игнаси Форкано (Испания). Срещата продължи 88 минути. Във втория кръг Радулов ще играе срещу №3 в схемата Николас Йонел (Румъния).

Вчера Леонид Шейнгезихт се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира в Сарагоса.

Шейнгезихт и представителят на домакините Диего Естебан Торес, участващи с "уайлд кард", елиминираха испанеца Пабло Роче Алкая и аржентинеца Арег Степанян със 7:6(4), 6:3 за 93 минути.

В схемата на сингъл преминалите през квалификациите българи Леонид Шейнгезихт и Николай Неделчев отпаднаха в първия кръг.

Шейнгезихт загуби от Михиел Де Кром (Нидерландия) с 1:6, 0:6, а Неделчев претърпя поражение от състезаващият се за Испания Алберт Кравцов с 4:6, 4:6.

Неделчев и Владислав Орлов (Украйна) поставени под №1 при дуетите, пък бяха елиминирани в първия кръг от участващите с "уайлд кард" представители на домакините Самуел Мартинес и Алберто Санчес с 6:7(5), 2:6.