Спартак (Варна) се завърна към победите

Отборът на Спартак (Варна) се завърна към победите в efbet Лига. "Соколите" постигнаха труден успех с 1:0 над Септември (София) в двубой от десетия кръг на шампионата. В герой за гостите се превърна Ахмед Ахмедов, който бе точен от дузпа в 67-ата минута.

Първата интересна ситуация се откри пред гостите от Варна. Ахмед Ахмедов отклони топката към Антонио Вутов, а атакуващият футболист се озова на отлична позиция, за да открие резултата в петата минута, но стражът на домакините се намеси на ниво.

Секунди по-късно Митко Митков отговори с удар с левия крак от много далечна дистанция, но Мартин Величков се справи с изпълнението на младия футболист.

До края на първата част имаше доста битка по терена, но без интересни ситуации.

В 64-ата минута гостите спечелиха дузпа. Георги Върбанов игра с ръка в наказателното поле при битка с Ахмед Ахмедов, а главният съдия отсъди наказателен удар. Зад топката застана Ахмед Ахмедов, който майсторски се разписа в мрежата на Димитър Шейтанов.

Десет минути по-късно Кристиан Илич пусна пас вляво към Виктор Митев, който бе на чиста позиция и шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри от целта.

В края на срещата столичани изпълниха няколко корнера, но защитата на Спартак се справи, за да спечели важни три точки.

По този начин "соколите" събраха актив от 18 точки, а Септември остана с едва 7 пункта.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – СПАРТАК (ВАРНА) 1:01:0 Ахмед Ахмедов (67-дузпа)

Стартови състави:Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров, 5. Михаил Полендаков, 6. Виктор Очаи, 4. Мартин Христов, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 22. Виктор Оливейра, 24. Джордан Нсанг, 19. Митко Митков, 11. Борислав РупановСпартак (Варна): 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърцо, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич, 39. Антонио Вутов, 29. Ахмед Ахмедов