Новият треньор на Лудогорец тръгна с лека победа

Лудогорец победи с 2:0 Ботев (Враца) в мач от десетия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев откри в 32-ата минута, а Рик удвои малко по-късно. Срещата се игра в Разград, въпреки че "орлите" се водеха гости в срещата, а причината за това бе, че в момента текат ремонтни дейности на тревното покритие на стадиона във Враца.

Двубоят бе официален дебют за новия наставник на "орлите" Игор Йовичевич, който бе назначен едва преди два дни. Играчите на шампионите взеха рутинна победа без да дават всичко от себе си на тежките атмосферни условия в Североизточна България.

С победата си днес Лудогорец отново си върна първата позиция. "орлите" и Левски имат по 25 точки, но разградчани са с победа в директния двубой. Ботев от своя страна остава 14-и със седем точки.

В първите минути на мача разградчани направиха два пропуска. Оливие Вердон и Ивайло Чочев бяха близо до попадение, но ударите им от удобна позиция бяха неточни.

В 32-ата минута в крайна сметка логичното се случи. След центриране отдясно Чочев се извиси над защитата на Ботев и с глава откри.

Седем минути по-късно резултатът бе удвоен. Георги Русев получи пас в коридор отдясно и подаде на празна врата на Рик за 0:2.

През второто полувреме темпото допълнително спадна, а Лудогроец по никакъв начин не остави гостите/домакини да си помислят, че има как да вземат нещо в мача и се задоволиха с по-почетна загуба.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2 ЛУДОГОРЕЦ0:1 Чочев (32)0:2 Рик (39)

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Василев, 25. Лозев, 29. Бачев, 33. Цонков, 11. Ачков, 17. Ивайлов, 6. Суарес, 70. Георгиев, 24. Смоленски, 9. Генов, 19. Переа

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Бонман, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 15. Куртулуш, 14. Групер, 18. Чочев, 6. Пьоторвски, 30. Нареси, 19. Русев, 7. Рик, 12. Руан