Ботев (Враца) 0:2 Лудогрец, Рик удвои

Ботев (Враца) и Лудогорец играят при 0:2 в мач от десетия кръг на efbet Лига. Ивайло Чочев откри в 32-ата минута, а Рик удвои малко по-късно.

Срещата е в Разград, въпреки че "орлите" са гости, а причината за това е, че в момента текат ремонтни дейности на тревното покритие на стадиона във Враца.

Шампионите ще бранят лидерската си позиция с нов треньор. След загубата от Славия Прага (0:2) в Лига Европа начело на отбора застана Игор Йовичевич, който замени временния наставник Захари Сираков. Символичните домакини все още търсят първи успех след завръщането на Христо Янев, като Ботев заема 14-о място в класирането

В първите минути на мача разградчани направиха два пропуска. Оливие Вердон и Ивайло Чочев бяха близо до попадение, но ударите им от удобна позиция бяха неточни.

В 32-ата минута в крайна сметка логичното се случи. След центриране отдясно Чочев се извиси над защитата на Ботев и с глава откри.

Седем минути по-късно резултатът бе удвоен. Георги Русев получи пас в коридор отдясно и подаде на празна врата на Рик за 0:2.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Чочев (32)
0:2 Рик (39)

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Василев, 25. Лозев, 29. Бачев, 33. Цонков, 11. Ачков, 17. Ивайлов, 6. Суарес, 70. Георгиев, 24. Смоленски, 9. Генов, 19. Переа

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Бонман, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 15. Куртулуш, 14. Групер, 18. Чочев, 6. Пьоторвски, 30. Нареси, 19. Русев, 7. Рик, 12. Руан