Филип Кръстев се размина с гол при домакински успех на Цволе

Българският национал Филип Кръстев започна като титуляр при домакинския успех на неговия Цволе с 1:0 над Алмере Сити в среща от седмия кръг на Ередивизи.

Кръстев можеше да се разпише в 43-тата минута, когато направи опит за центриране, но топката се отклони в напречната греда на противниковата врата. В 58-ата минута той отстъпи мястото си на Дилан Мбайо при първата смяна в състава на домакините. Единственото попадение в двубоя дойде в 78-ата минута, когато защитникът на гостите Джеймс Лоурънс си отбеляза автогол.

След едва втората си победа през сезона Цволе се изкачи на 12-ото място в класирането с актив от седем точки, докато Алмере Сити остава на предпоследната 17-а позиция със своите два пункта и все още без успех през настоящата кампания.