Кръстев и Цволе не успяха да наваксат ранно изоставане

Българинът Филип Кръстев игра 85 минути при загубата с 1:2 от тима на АЗ Алкмаар в среща от 6-ия кръг на нидерландската Ередивизи. Поражението остави състава на национала с то1ка над зоната на изпадащите, докато съперникът оглави класирането.

Националът стартира сред титулярите, като бе сред тройката офанзивни футболисти.

Той остана на терена до 85-ата минута, когато бе заменен от Томас Буйтинк.

Иначе домакините не успяха да се съвземат от ранния гол, който получиха в 6-ата минута, отбелязан от Ибрахим Садик. Същият наказа съперниците си и в началото на втората част в 50-ата минута.

Чак в средата на заключителното полувреме отборът на Цволе върна един гол, който бе дело на Дилан Венте в 66-ата минута, но до края Филип Кръстев и съотборниците му не направиха нищо, за да стигнат до точката.

Тя щеше да е от съществено значение, тъй като отборът има само една победа и едно равенство след шест изиграни мача, като това бе втора поредна загуба.

Съперникът от АЗ Алкмаар пък не познава вкуса на поражението през настоящата кампания и единствената му грешка бе равенство в самото начало на първенството.