Ударно начало за ФКСБ

ФКСБ разгроми с 4:1 латвийския РФС на старта в основната фаза на Лига Европа. Румънският шампион изигра най-силния си мач за сезона и зарадва своя треньор Елиас Хараламбус, който отпразнува своя 44-и рожден ден.

Гостите, водени от бившия халф на ЦСКА Викторс Мороз, се държаха равностойно до почивката, но след това не успяха да се противопоставят на видимо по-класния си съперник.

Над всички на "Арена Национала" в Букурещ беше нападателят на ФКСБ Дариус Олару, който вкара два гола и подаде за един. След негова асистенция Даниел Бирлигеа откри резултата още в 8-ата минута. В 23-ата Жига Липушчек изравни при една от малкото опасни атаки на РФС, но в 32-ата Мариус Стефанеску върна преднината на румънците.

През второто полувреме ФКСБ с лекота довърши започнатото. В 58-ата минута Олару стреля безпощадно под напречната греда след комбинация с Флорин Танасе, а в 69-ата отново той простреля Фабрис Ондоа за крайното 4:1.