Дубълът на Пирин със злощастна загуба от ЦСКА - София III

Пирин (Благоевград) II загуби у дома с 2:3 от третия отбор на ЦСКА - София в двубой от деветия кръг на Югозападна Трета лига. Първият удар в мача бе на сметката на гостите в 9-ата минута, когато лошо изчистена точка бе овладяна от Димитър Петров. Последва удар по земя, който обаче бе неточен. Три минути по-късно Пирин организира добра атака, при която Киров центрира в малкото наказателно поле, но връхлитащия Славов се размина с топката.

В 11-ата минута гостите можеха да открият, но ударът на Каймаканов срещна страничната греда на вратата на Пирин. В средата на първата част капитанът на гостуващия отбор Николов стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда. В 35-ата минута ЦСКА - София III поведе когато центриране отляво по атаката намери непокрития Илиян Димитров, който от отблизо преодоля Стефанов за 0:1. В ответната атака Пирин можеше да се върне в мача, но ударът с глава на Бандев не намери целта. Изравнителният гол все пак дойде две минути преди края на първото полувреме, когато след разбъркване в наказателното поле Йоан-Анис Киров с премерен шут направи 1:1.

Десет минути след началото на второто полувреме гостите отново взеха аванс когато след далечен удар на Евтов, топката излъга вратаря Стефанов и влезе в мрежата за 1:2. Младите орлета обаче бързо се окопитиха и в 62-ата минута красив удар на Евгени Георгиев намери горния десен ъгъл на Гергинов за 2:2.

В даденото от съдията продължение столичани стигнаха до успеха, когато Евтов се възползва от грешка в защитата на Пирин и с диагонален изстрел донесе победата на своя отбор.

Пирин II: Даниел Стефанов, Димитър Митов, Илия Дамбов, Мартин Славов (Димитър Стоилов), Божидар Малинов, Евгени Георгиев, Илиан Костов, Йоан-Анис Киров (Алекс Педински), Влади Ласков, Никола Бандев, Любомир Тодоров (Лазар Еринин).

ЦСКА - София III: Георги Гергинов, Димитър Христов (Божидар Петров), Димитър Николов, Румен Рангелов, Илиян Димитров, Светозар Евтов, Димитър Петров, Алесандро Николов (Павел Жабов), Васил Каймаканов (Николай Николов), Юлиан Гилов (Антон Толев), Александър Кожухаров.