Лудогорец измести Левски от върха след икономична победа на "Овча Купел"

Лудогорец победи с минималното 1:0 като гост Славия в отложен мач от втория кръг на efbet Лига. Разградчани взеха три точки, с които изместиха Левски от върха на класирането с икономична игра и красиво попадение на Рик Джонатан.

С победата си днес играчите на Захари Сираков събраха 19 точки - толкова имат и “сините”, но в директния двубой разградчани се наложиха. Освен това лудогорци са с мач по-малко и имат перспектива да вземат чист аванс пред състава на Станислав Генчев. Славия от своя страна остава с осем точки на 11-а позиция и вече четири мача няма победа за тима на Златомир Загорчич.

Първите минути на срещата бе равностойна и без особени положения пред двете врати.

В 32-ата минута обаче гостите откриха резултата. Топката стигна до Рик пред наказателното поле и бразилецът с много прецизен удар не остави шансове на Светослав Вуцов.

В 59-ата минута дойде първият точен удар от страна на "белите", но шутът на Галин Иванов бе спасен от Серджио Падт.

В следващите минути до края на срещата не се промени особено ситуацията на терена. "Орлите" контролираха събитията на терена без да търсят особено настървено второ попадение, но също така и не допуснаха ситуации пред своята врата.

Така Лудогорец стигна до икономична победа при визитата си на "белите". Разградчани са единственият тим все още без загуба от началото на шампионата и са допуснали едва едно попадение във вратата си.

СЛАВИЯ 0:1 ЛУДОГОРЕЦ0:1 Рик (32)

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Тумбак, 6. Георгиев, 37. Керчев, 71. Стоянов, 33. Иванов, 73. Минчев, 11. Фабиен, 7. Александров, 9. Чунчуков

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 14. Групер, 4. Алмейда, 24. Вердон, 17. Сон, 18. Чочев, 20. Камара, 23. Дуарте, 11. Видал, 7. Рик, 9. Дуа