Беласица продължава да гази в Петрич

Беласица продължава с победите в Петрич! Отборът на Даниел Моралес постигна успех с 2:0 над Добруджа в мач от деветия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за "комитите" реализираха Лукас Гроси (37) и Мартин Русков (84-дузпа).

Първата добра атака бе на сметката на гостите. В 11-ата минута Ангел Ангелов намери в наказателното поле Андриан Димитров, който не се забави и стреля, но кълбото се отби в бранител на Бела и излезе в корнер. В 34-ата минута Ивайло Михайлов свали топката към Петър Георгиев, който стреля от въздуха, но не достатъчно качествено, за да открие резултата.

Това обаче се случи три минути по-късно, когато Андон Гущеров стреля от малък ъгъл, вратарят на Добруджа изби, след което се получи разбъркване, а там най-съобразителен се оказа бразилецът Лукас Гроси, който без проблеми откри резултата на стадиона в Петрич.

В 49-ата минута Лукас Гроси центрира в наказателното поле, но Антон Гущеров остана на сантиметри под топката и не успя да я засече с глава.

В 77-ата минута Ивайло Михайлов отправи силен удар с десния крак, но стражът на домакините се справи, избивайки кълбото в корнер.

В 84-ата минута Куфре Ета се откъсна от защитата на тима от Добрич, а Лукас Кардозо го събори в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Русков, който не остави шанс на стража на Добруджа.

До края на мача домакините продължиха да играят на ниво и напълно заслужено се поздравиха с нови три точки.

По този начин Беласица се изкачи до третото място с актив от 19 пункта. Добруджа пък остава на пета позиция с 14 точки.

БЕЛАСИЦА – ДОБРУДЖА 2:01:0 Лукас Гроси (37)2:0 Мартин Русков (84-дузпа)

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 5. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 11. Таонса Аксел, 15. Атанас Карачоров, 20. Мартин Тодорски, 22. Валентин Костов, 52. Лукас Гроси, 55. Владимир Гогов, 90. Андон Гущеров, 99. Димитър Иванов Добруджа: 13. Галин Григоров, 21. Николай Желязков, 3. Димитър Пиргов, 4. Петко Ганев, 15. Богдан Костов, 6. Ивайло Климентов, 27. Ангел Ангелов, 8. Лукас Кардозо, 28. Ивайло Михайлов, 31. Андриан Димитров, 75. Петър Георгиев