Ювентус не успя да преодолее съпротивата на Емполи

Отборите на Емполи и Ювентус завършиха наравно 0:0 на “Карло Кастелани” в двубоя помежду си от четвъртия кръг на Серия "А". За “бианконерите” нулевото реми е второ поредно след това с Рома, но поне записаха четвърта суха мрежа през настоящата кампания. От друга страна, “адзурите”, подобно на своя съперник, останаха непобедени от началото на сезона.

Тиаго Мота направи цели пет промени в стартовия си състав спрямо предходния мач. Първата беше свързана с вратарския пост, където този път Матия Перин беше предпочетен пред Микеле Ди Грегорио. Останалите четири промени пък доведоха до дебюти от първата минута на четири от новите попълнения на Ювентус. Става въпрос за десния бек Пиер Калюлю, полузащитника Дъглас Луис, дясното крило Николас Гонсалес и атакуващия халф Тюн Копмайнерс. На върха на атаката отново действаше Душан Влахович. Домакините пък разчитаха в нападение на Лоренцо Коломбо и Себастиано Еспозито.

Мачът започна при спокойно темпо и без голови положения, като първият точен удар дойде чак в 19-ата минута, когато Перин улови топката след далечен изстрел на Йосеф Малех. В 28-ата минута Кенан Йълдъз се отчете с пропуск, а в 33-тата Коломбо отправи несполучлив изстрел от голямо разстояние. Три минути по-късно след изпълнение на корнер капитанът на гостите Федерико Гати стреля с глава и принуди Девис Васкес да направи първата си намеса в двубоя. При последвалия корнер Бремер също стреля с глава, но така прати топката над вратата. Малко след това Копмайнерс направи смел, но безуспешен опит да се разпише от пряк свободен удар, а последният пропуск преди почивката отиде на сметката на Еспозито.

Втората част започна с неточен удар с глава на Влахович след корнер. Еспозито веднага отговори с далечен изстрел, с който Перин се справи. В 50-ата минута  Васкес излезе напред и отрази шут на Влахович, а три минути по-късно вратарят се намеси и при удар отблизо на Копмайнерс. В 73-тата минута Алберто Граси комбинира с Пиетро Пелегри и стреля, но Перин спаси неговия удар. Последва контраатака на гостите, при която шут на Николо Фаджоли беше блокиран, а последвалият изстрел на Копмайнерс беше твърде разочароващ. В 80-ата минута Андреа Камбиазо нанесе шут от голяма дистанция, но не намери целта. В заключителните минути Копмайнерс, Малех и Емануел Джеси не съумяха да отбележат победен гол за своите отбори.

Въпреки равенството Ювентус се изкачи на върха в класирането с актив от 8 точки, докато Емполи заема седмото място с 6 пункта на сметката си.

ЕМПОЛИ - ЮВЕНТУС 0:0Емполи: Васкес, Гогличидзе, Исмайли, Вити, Пецела, Малех, Хендерсън, Граси, Джеси, Еспозито, Коломбо Ювентус: Перин, Калюлю, Бремер, Гати, Камбиазо, Локатели, Луис, Гонсалес, Копмайнерс, Йълдъз, Влахович