Очаквани победи, но и една истинска сензация на US Open - всички резултати

В днешния 29 август се изиграха последните мачове от втория кръг на турнира от “големия шлем” - US Open.

Световният №1 Яник Синер бе доста убедителен и победи с 6:4, 6:0, 6:2 Алекс Микелсен от САЩ за 1 час и 41 минути игра.

Синер не срещна трудности срещу американец

Поставеният под номер 7 Хуберт Хуркач отново не можа да преодолее втория кръг на US Open и остава със скромна визитка по отношение на турнирите от "Големия шлем".

Хуркач отново безличен на US Open

Томи Пол се изправи срещу 97-ия в света Макс Пърсел от Австралия и спечели след отказване на съперника му в третия сет заради контузия.

Даниил Медведев също продължава напред след сравнително лесна победа в три сета над Фабиан Марошан.

Последният двубой за денонощието бе този между Карлос Алкарас и нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп. Точно тук дойде и голямата сензация. Нидерландецът спечели мача в три сета и отказа един от големите фаворити в турнира.

Нидерландец хвърли бомбата на US Open

При жените Ига Швьонтек елиминира японката Ена Шибахара с експресна победа в два сета - 6:0, 6:1.

Швьонтек не показа милост срещу японка и е в третия кръг на US Open

Една от фаворитките в лицето на Елена Рибакина обаче приключи участието си без игра, като се отказа заради контузия.

Аут от турнира е и двукратната шампионка Наоми Осака. Американката загуби с 3:6, 6:7(7) от Каролина Мухова.