Нидерландец хвърли бомбата на US Open

Ботик ван де Зандсхулп сътвори голямата сензация на тазгодишното издание на US Open. 28-годишният тенисист отстрани един от големите фаворити в турнира в лицето на Карлос Алкарас, спирайки похода му още във втория кръг. Още по-впечатляващ бе начина, по който нидерландецът стигна до успеха. Той спечели мача в три сета с 6:1, 7:5, 6:4 за 2 часа и 21 минути, постигайки най-значимата победа в кариерата си до момента.

В първия сет Алкарас бе неузнаваем. Той не можеше да намери отговор на играта на съперника си и допусна ранен пробив още при първото си подаване. В същото време Ван де Зансхулп контролираше събитията на корта и направи и втори пробив за 5:1, а в следващия гейм затвори сета на свой сервис са 6:1.

И вторият сет не започна добре за Алкарас, който отново допусна ранен пробив за 2:1, но този път успя да го върне още веднага и изравни резултата за 2:2. След това играта се изравни и всеки от двамата тенисисти печелеше своето подаване до 11-ия гейм, в който отново испанецът се пропука на свой сервис и допусна за втори път в сета да бъде пробит за 5:6. Ван де Зандсхулп този път не чакаше втора покана и при своето подаване затвори сета категорично, печелейки сервис-гейма си на нула, за да оформи крайното 7:5 в своя полза.

Почти по идентичен начин се разви и третият сет. Отново нидерландецът пръв проби, но за 3:2 и отново още в следващия гейм Алкарас върна пробива за 3:3. Тук решаващ се оказа деветият гейм при сервис на испанеца, който отново не бе убедителен и допусна за пореден път да бъде пробид за 4:5, а на накрая Ван де Зансхулп сервира за мача и бе категоричен, печелейки гейма на нула за да оформи 6:4 в своя полза.

Така Алкарас приключва изненадващо рано похода си в последния за годината турнир от Големия шлем. Ван де Зандсхулп пък е в третия кръг, където го очаква среща с британеца Джак Дрейпър.