Филип Кръстев заби блестящ гол на Фейенорд, но резултатът не е за казване

Българският национал Филип Кръстев вкара красиво попадение, но неговият Цволе претърпя кошмарна домакинска загуба с 1:5 от Фейенорд в среща от втория кръг на елита в Нидерландия. Нашенецът остана на терена през всичките 90 минути и получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Това е второ поражение за отбора, в който Кръстев е преотстъпен от белгийския Ломел.

Българинът се разписа от воле чак в 87-ата минута, когато грандът от Ротердам вече беше нанизал всичките си голове.

Гостите излязоха напред в резултата след само четири минути чрез Игор Пайшао. Останалите изстрели в мрежата на Цволе дойдоха след паузата. Секунди след подновяването на играта Келвин Стенгс беше точен за 2:0. В 51-вата авансът беше увеличен чрез Давид Ханцко, като този гол беше зачетен след намесата на ВАР.

След това Сантиаго Хименес (68’,72’) направи успеха на Фейенорд изразителен с нови два гола. Преди втория от тях Кръстев претендираше за нарушение, но не получи такова.

В следващия кръг Цволе гостува на НЕК Ниймеген.