Специя и Петко Христов отново не победиха след провала за Купата

Пиза и Специя завършиха при равенството 2:2 на „Арена Гарибалди“ в първия мач на двата тима в новия сезон в СерияБ”. Българският национал Петко Христов изигра силен двубой, като бе през всичките 90 минути в сърцето на отбраната на Специя.

Франческо Пио Еспозито даде аванс на гостите в 21-вата минута. Специя успя да удвои преднината си във втората добавена минута на първото полувреме чрез Николо Бертола.

Пиза намали изоставането си още в шестата минута от добавеното време на първото полувреме, когато Идриса Туре преодоля Мухамаду Сар. Домакините стигнаха до равенството след гола на Симоне Канестрели в 78-ата минута.

В следващия кръг в италианската СерияБСпеция посреща изпадналия от елит тим на Фрозиноне.