Салернитана изхвърли Петко Христов и Специя от Купата на Италия след драма с дузпи

Отборът на Специя, за който се състезава българинът Петко Христов, отпадна още във 2-ри кръг на Купата на Италия, като отстъпи срещу тима на Салернитана след равенство 3:3 в редовното време и поражение с 4:5 след изпълнение на дузпи.

Христов започна вечерта на резервната скамейка, като влезе на терена три минути преди края на редовното време. Той свърши своята работа и се разписа от бялата точка, но пропуск на друг играч попречи на отбора да прогресира в турнира.

Иначе Специя трябва да съжалява наистина много за отпадането, тъй като на два пъти водеше с два гола преднина. През първото полувреме Пиетро Канделари (43') даде аванс, а Едоардо Солери (45') покачи.

След почивката Салернитана отвърна на удара и Яя Калон (53') намали, като почти веднага Солери (59') върна стабилната преднина на Специя.

След това Булайе Диа (68'), който асистира за първия гол, отново намали разликата до само едно попадение след точно изпълнена дузпа, а голямата драма се случи в добавеното време, когато Диа (90'+3') изравни резултата и прати срещата в изпълнение на дузпи.

При ударите от “бялата точка” футболистите на Салернитана бяха безпогрешни и вкараха всичките си пет опита. Сред точните стрелци записаха имената си Дия и Колон, които вкараха и в рамките на редовното време, а попадения добавиха Сими, Дилан Брон и Домагой Брадарич.

Футболистите на Специя също демонстрираха сериозна ефективност, като единственият пропуск дойде от страна на Адам Наги. Освен Христов пък сред голмайсторите имената си записаха Джузепе Ди Серио, Салваторе Еспозито, както и Франческо Пио Еспозито.