Фейенорд с неочаквана грешка на старта на новия сезон в Ередивизи

Седмица след като спечели Суперкупата на Нидерландия, Фейенорд стартира с грешна стъпка новия сезон в Ередивизи, след като направи 1:1 с новака Вилем II у дома. Домакините владееха топката в повече от 70% от времето, отправиха 19 удара, пет които точни, но въпреки това не успяха да спечелят трите точки. Антони Миламбо даде преднина Фейенорд в 12-ата минута с атрактивен гол и феновете на “Де Кайп” си мислеха, че това ще е началото на един изразителен успех, но домакините не успяха да стигнат до втори гол и в 82-рата минута Кян Ваесен изравни, след като прехвърли с глава излезлия напред Тимон Веленройтер.

В добавеното време Фейенорд можеше да стигне до победата, но удар на Зеруки срещна гредата.