Вестерло с нов драматичен успех, но без Еди Йорданов

Вестерло продължава със сензационното си представяне от началото на сезона в белгийското първенство. Отборът на Едисон Йорданов надви с 4:3 Роял Юнион СЖ, но бившият български национал не се появи в игра.

Кевин Родригес даде аванс на гостите от Брюксел, но още до почивката Вестерло направи пълен обрат с точни изстрели на Догуджан Хасоплат, Адедире Мебуде и Алахяр Саядманеш. Брайън Рейнолдс вкара четвърти гол за домакините в 54-ата минута, а Мохамед Фусейни и Кевин Мак Алистър оформиха крайния резултат.

Вестерло е лидер в класирането с пълен актив от 9 точки и 11 отбелязани гола. На второ място е новакът Дендер, който разгроми с 4:1 Кортрийк. За гостите отново не влезе Кристиян Малинов, който беше резерва и в предишните два мача на своя тим.

Бившият отбор на Малинов - Льовен, поднесе изненада, като направи 1:1 срещу Андерлехт. За гранда от Брюксел точен беше Каспер Долберг в 35-ата минута, а Матийо Мертенс изравни в 43-ата.