Слован помете Целье и си уреди сблъсък с кипърския шампион

Словашкият Слован (Братислава) напълно заслужено се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като спечели с разгромното 5:0 като домакин на словенския Целье. Първата среща между двата тима преди седмица завърши при реми 1:1, така че „небесносините“ преодоляха втория кръг на пресявките с общ резултат 6:2.

Целье и Слован размениха ранни голове, но оставиха развръзката за реванша

Мачът започна кошмарно за гостите, които още в 16-ата минута останаха с човек по-малко на терена, след като централният им защитник Дамян Вуклишевич беше изгонен с директен червен картон заради фал точно пред наказателното му поле. Нещо повече, от последвалия пряк свободен удар Марко Толич откри резултата в полза на Слован. В 30-ата минута Сесар Блекман направи продължителен рейд и даде чудесен пас за Давид Стрелец, който удвои преднината на тима.

АПОЕЛ и Костадинов продължават напред в Шампионската лига

Останалите три гола в двубоя дойдоха след почивката. В 60-ата минута Роберт Мак беше точен след асистенция на Толич. В 72-рата минута след контраатака Стрелец отбеляза второто си попадение за вечерта, а Толич асистира за втори път в срещата. Три минути по-късно Тигран Барсегян оформи крайното 5:0 с фамозен изстрел от голяма дистанция.

Така Слован (Братислава) си осигури сблъсък в следващия кръг на турнира срещу кипърския първенец АПОЕЛ (Никозия), в който играе българинът Георги Костадинов.