Испания удари Доминиканската република и си осигури място в следващата фаза на олимпийския турнир

Националният отбор на Испания постигна втора победа в груповата фаза на Олимпийските игри в Париж. “Ла фурия роха” надделя с 3:1 над Доминиканската република, след като преди три дни се справиха с 2:1 над Узбекистан. Точни за испанците бяха Фермин Лопес (24’), Алехандро Баена (55’) и Мигел Гутиерес (70’), а Анхел Монтес Де Оча (38’) се разписа за доминиканците, които обаче играха цяло второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Едисон Аскона в края на първата част.

Фермин Лопес откри резултата в 24-ата минута, когато се възползва от грешно подаване на вратаря, отне от бранител и реализира. Играчите на Домениканската република успяха да изравнят след корнер в 38-ата минута. Те обаче останаха с човек по-малко в самия край на първата част, когато Аскона бе изгонен с директен червен картон. Испанците отново излязоха напред десет минути след началото на втората част, когато Алекс Баена стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони в бранител, за да излъже вратаря и да влети в мрежата за 2:1. Точка на спора бе сложена от Мигел Гутиерес в 70-ата минута, макар то да бе зачетено след доста дълъг преглед на ситуацията с ВАР. По този начин Испания си гарантира участието в следващата фаза, като оглави групата с 6 точки. В следващият кръг те ще срещнат Египет.