Верстапен увеличи аванса си, въпреки петото място в Австрия

Въпреки че завърши едва пети в надпреварата за Гран При на Австрия след късния контакт с Ландо Норис световният шампион Макс Верстапен увеличи своя аванс на върха на генералното класиране във Формула 1.

Нидерландецът прибави нови 10 точки към своя актив, с които преднината му пред Норис достигна 81 пункта, след като британецът не завърши заради контакт с Верстапен. Световният шампион бе близо и до бонус точката за най-бързата обиколка, но тя му бе открадната от Фернандо Алонсо в последния тур на състезанието.

Трети в класирането продължава да е Шарл Леклер, който изостава с 87 точки от Верстапен, след като и той не взе точки заради контакта си с Оскар Пиастри в първия завой. Победителят от Гран При на Австрия Джордж Ръсел запазва седмото си място със 111 точки и пасив от 125 спрямо Верстапен.

Ръсел спечели в Австрия, издънка за Верстапен, който провали състезанието на Норис