България излиза срещу Канада за първа победа в Лигата на нациите

Волейболистите от националния отбор на България ще се опитат да постигнат първа победа в тазгодишната Лига на нациите.

Момчетата на селекционера Джанлоренцо Бленджини излизат срещу Канада във втория си мач от турнира в Група 1 от първата седмица на комерсиалната надпревара. Срещата е днес от 14,00 часа българско време в залата в Анталия (Турция) и ще бъде давана на живо по MAX Sport 2.

България бе равностойна два гейма на олимпийския шампион Франция, но стартира със загуба във VNL

"Лъвовете" откриха Лигата на нациите с двубой срещу олимпийския шампион Франция, в който бяха равностойни в първите два гейма, но в крайна сметка загубиха с 0:3 гейма.

Канада с отличен старт срещу Турция в Лигата на нациите

От друга страна Канада пък записа победа и загуба до момента в турнира. Първо "кленовите листа" се наложиха над домакините и дебютанти в Лигата от Турция с 3:1, а след това отстъпиха на миналогодишния шампион Полша със същия резултат - 1:3 гейма.