Олимпиакос подчини Милан за исторически трофей

Съставът на Олимпиакос до 19 години триумфира в тазгодишното издание на Младежката Шампионска лига. Тимът от Пирея спечели с категоричното 3:0 над Милан във финала на турнира в Нион. Така „червено-белите“ вдигнаха първи трофей за гръцки клуб в евротурнирите.

(АРХИВ) Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Първото полувреме беше равностойно, но без много голови положения. Гърците обаче изкачаха своя момент през втората част и вкараха трите си попадения в рамките на едва няколко минути. Първото дойде в 60-ата минута, когато Христос Музакитис се разписа от дузпа, отсъдена след проверка с ВАР заради игра с ръка на Дариуш Сталмах. Само минута по-късно Антонис Папаканелос финтира именно полския полузащитник, след което със своя шут прати топката покрай вратаря Ноа Равейре за 2:0. В 66-ата минута Теофанис Бакулас окончателно уби интригата, след като беше точен с красиво изпълнение на задна ножица. В оставащото време „росонерите“ потърсиха поне почетно попадение, но със своите спасявания Ангело Сина запази мрежата си суха.

Така Олимпиакос спечели за първи път трофея в Младежката ШЛ, като преди това отстрани последователно съставите на Лече (3:1 и 3:1), Габала (3:0 и 4:0), Интер (0:0 и 6:5 при дузпите), Ланс (2:2 и 4:2 при дузпите), Байерн (Мюнхен) (3:1) и Нант (0:0 и 3:1 при дузпите).