Поредна драма с дузпи прати Милан на финал в Младежката ШЛ

Примаверата на Милан отново го направи! След като по-рано през сезона съставът на “росонерите” до 19 години отстрани Брага и Реал Мадрид след изпълнение на дузпи, днес съставът на Иняцио Абате отстрани по същия начин и Порто в полуфиналите на Младежката Шампионска лига и така за първи път в историята си ще играе на финал в турнира.

Спечели билет за двама за финала на Шампионската лига

Двубоят между младежките състави на Порто и Милан, който се изигра в Нион, предложи истинско зрелище, като завърши 2:2 в редовното време. Гостите от Италия започнаха по-силно и поведоха още в 12-ата минута, когато Филипо Скоти направи страхотен пробив в наказателното поле и се разписа с мощен изстрел.

Постепенно “драконите” се окопитиха и в 41-вата минута Жорже Мейрелеш си изпроси дузпа след игра с ръка на Давиде Бартесаги. Именно крилото се разписа от бялата точка за 1:1 и отпразнува гола си, подражавайки на звездата на Челси Коул Палмър.

Португалците дори стигнаха до пълен обрат в 65-ата минута, когато при центриране от корнер капитанът им Габриел Браш се извиси и с глава прати топката в противниковата мрежа.

Последваха две чудесни възможности за гол - по една за двата тима. В 79-ата минута Виторио Мяни направи чудесен рейд, а секунди по-късно вратарят Диого Фернандеш изби удар с пета на резервата Александър Симелхак.

Четири минути след това Гонсало Соуза преодоля стража Ноа Равейре и подаде на резервата Жил Мартинш, но неговият удар беше избит, а Аня Канде прати топката в аут със своя шут.

Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато капитанът на “росонерите” Кевин Зероли се пребори за топката в наказателното поле и заобиколи Фернандеш, а Симелхак добута топката във вратата за 2:2.

Това означаваше изпълнение на дузпи за определяне на крайния победител. Фернандеш изби удара на Ян-Карло Симич, но Равейре отрази изстрела на Мейрелеш, а при този на Мартинш топката прелетя над вратата.

По този начин Милан се класира за финала, където ще се изправи срещу Олимпиакос, който по-рано днес надви Нант също с помощта на дузпи след 0:0 в редовното време. Двубоят за трофея в турнира е в понеделник, 22 април, отново в Нион.

Снимка: uefa.com